1 Temmuz 2011 Cuma

Ahmet Kaya Yaşıyor Mu?

Aşağıda yazılanlar bir iddiadır!

 

Bazı fısıltılar kulağıma daha fazla gelmeye başlayınca bu konuyu açma gereği duydum. Öldü mü Ahmet Kaya? Evet... Peki şuan yaşama ihtimali ve bu cenazenin bir düzmece olma ihtimali var mı? konu da bu...


Ahmet Kaya'nın kalp krizi geçirdiği yer nereseydi? Türkiye mi? Yooo, yoo hayır. FRANSA! PARİS! Zaten dedikodulara göre hala Paris'te yaşamaktadır. Aslında dedikodulara sebebiyet veren şey, ölüm sebebidir. Kalp krizi yani. Bu adam 70 yaşında mı gitti? hayır... 60 bile değildi. Tam Türkiye medyası çalkalanırken, ve ilginçtir hakkında DGM'de 10 yıl hapis istemi gelince oluyor bu ölüm olayı... Yorum ve karar sizin. Biraz araştırdım ölümünü belgeleyen bir olay yeri fotosu da bulamadım.Olaya yeni bir bakış açısı da sizin elinizde.


Saygılar, kalwi...


tags: ahmet kaya öldü, ahmet kaya yaşıyor, ahmet kaya öldü mü, inanılmaz gerçekler

2 yorum:

 1. Çok emin olduğum bir kaynaktan aldığım bilgiye göre Ahmet Kaya öldü.
  Kalp krizi dediğimiz olay bugun 9 yaşında ki bir çocuğun bile başına gelebiliyor. Bunun yaşla bir ilgisi yoktur. Yaşın ilerlemesi sadece ortaya çıkma ihtimalini arttırmaktadır.

  YanıtlaSil
 2. ahmet kaya ölmedi italyada yaşıyor.pkk kucağında yaşamaktan bıktığı için ve o dönem türkiyede kendisi hakkında açılan davalardan ötürü türkiyeye dönme şansının pek de kalmadığını anladığı için böyle bir formül buldular.

  ahmet kayayı masusçuktan öldürdüler :D

  sahte bir isimle kılığını tipinide büyük oranda değiştirerek italyada turistik yörede bir köyde yaşamaktadır.

  ahmet kaya tabiri caizse yurtdışına çıkmak zorunda bırakıldığı andan itibaren avrupada malesef ki pkk kucağına düşmüştür.ya pkk saflarında sanat yapacaksın yada burada da yaşatmayız seni dediler.

  e türkiyede yaşatmıyorlar.avrupada yaşayabilmek için de pkk kucağında olacaksın aksi halde orada da yaşatmıyorlar haliyle bu sahte ölüm formülünden başka br çare de kalmıyordu geriye.eğer istemediğin şeyleri yapmaktan bıktıysan başkaca bir yol yok gibiydi.ya onurundan yada yaşantından mesleğinden feragat edeceksin.ahmet kaya belliki onurunu korumayı seçti.zira onuruda yavaş yavaş ayaklar altına alınıyordu malum pkk konserlerinde yer alması vs vs...

  sonuçta ahmet kaya sosyalist bir müzisyen olarak başladığı kariyerinde zaman içinde popülarite ve parayı görünce özünden kısmen sapmış biriydi.para ve şöhret bir virüstür.o da bu virüsün mağdurlarındandı.daha fazla para için daha fazla kitleye ulaşma çabasıyla çok hatalar yaptı.

  refah partili belediye konserlerinde yer aldı cemaat kanallarında boy gösterdi böylece mütedeyyin kitlelerin sempatisini kazanacaktı, zaman zaman kürtçü çıkışlarla kürtlerin sempatisini kazanacaktı zaten ne kadar sol görüşlü insan varsa cepteydi.

  böylece kitlesini daha da genişleteceğini sandı.kitlesini genişletti çokça para kazandı ama işte böyle her yere kuyruk sallarsan orta malı da olursun.

  zamanla sol kitlelerin antipatisini kazanmaya başladı.çünkü gerçek bir solcu kürtçülükten hazzetmez gerçek bir solcu cemaatlerle dinci partilerle sarmaş dolaş bir sanatçıyı benimsemez.

  tabi tek sorun bu da olmadı.90'lı yıllardaki şöhret ve para yolculuğunda kuyruk sallamadığı tek kitle milliyetçi türkçü kitlelerdi.mhp'nin koalisyon ortağı olmasıyla da bu kuyruk sallamadığı tek kesimin gazabına uğradı.

  bir anda hakkında çeşitli davalarla tabiri caizse ülkeden aforoz edilme süreci başlatıldı.magazin gazetecileri gecesindeki çıkışı tamamen bunun bir bahanesidir.işaret fişeği olmuştur.

  özetle avrupadaki sürgün yaşamında ya pkk saflarında eriyip gideceğine bu sahte ölüm yoluyla adını daha beter yere düşürmemiş oldu.mantıklı bir hamleydi.zira üçüncü bir yol görünmüyordu.

  belki bugün alıştığı özlediği yaşamın uzağında ama istemediği şeyleri yapmak zorunda da değil.kimbilir belki bir gün ortaya çıkarda.tabi çıkma şansı olur mu.yine rahat bırakırlar mı? pek sanmıyorum.zira ortada büyük bir kandırmaca da var bu açığa çıkmış olacağından başına yeni belalar açmak istemez kanaatindeyim.ama gelecekte neler olur kestirmek güç elbette.

  sonuç itibariyle bu iş kurcalanırsa eşi gülten kayanın niye zırt pırt italyaya gittiği iyi araştırılırsa ahmet kayanın izine ulaşmak mümkün olabilir.ahmet kaya özünden sapmış olsa da onurunu daha fazla çiğnetmek istememiş bir sanatkardı.o pkk'lı değildi.pkk'nın ne mal olduğunun farkındaydı.elbette dincilerden de hazzetmiyordu.onların da ne mal olduğunun farkındaydı.elbette atatürkçüydü bunu bir çok kez vurgulamıştı da elbette katıksız bir sosyalistti buna da şüphe yok ama işte para adamı bozabiliyor.bu herkesin başına gelebilir.ben bozulmam diyen yalan söyler.o para ve şöhreti görünce insanın inandıklarından vazgeçmesi kuvvetle muhtemeldir.bu bakımdan ahmet kayayı mazur görmek mümkündür.keşke olmasaydı sonu böyle.keşke hala sosyalist kalabilseydi kürtçü dinci kesimlere kuyruk sallamamış olsaydı keşke. keşke zorluklar karşısında hapis yatma pahasına ülkesinden kopmasaydı sürgünü kabullenmeseydi.o zaman daha da yücelirdi.ama işte mapusluk zordur özgürlüğü yeğelemesinide anlayışla karşılamak gerek.

  YanıtlaSil